Pojištění vozidel

Srovnání povinného ručení vozidel zdarma a následné objednání online, Vám ušetří mnoho času. Povinné ručení sjednáte online s bonusy. Díky porovnání nabídek, ušetříte až polovinu ceny. Sleva desítky procent.

Měsíční archív: Srpen 2011

Povinné ručení sazby

Sazby povinného ručení můžete porovnat na internetu pomocí speciálně vytvořených kalkulaček. Tato metoda Vám porovná všechny povinná ručení, která jsou na trhu. Díky tomu ušetříte mnoho času, který byste strávili procházením povinných ručení jednotlivě. Kalkulace jsou velmi jednoduché a vždy obsahují aktuální ceny pojišťoven.

V praxi neexistuje jednotný ceník povinného ručení. Cena Vám bude vypočítána podle základních šesti parametrů, kam patří kubatura vozidla, výkon motoru v kW, rok výroby vozidla, bydliště, stáří majitele a bonusy z předchozích povinných ručení. Samozřejmě je zde mnoho dalších upřesňujících parametrů, jako je malus, použití vozidla, adresa a další.

Pro ty, kteří nevědí co je malus, vězte, že to je pravý opak bonusu povinného ručení. Udává dobu v měsících, kdy jste zavinili poslední pojistnou událost. Všechny pojišťovny poskytují bonusy za jízdu bez nehod. Přesněji dostanete bonus za to, že nezpůsobíte žádnou pojistnou událost. Proto se v mnohých případech, kdy škoda není vysoká domlouvají řidiči na vyrovnání mezi sebou, bez pojišťoven. Povinné ručení si sjednáte velmi rychle pomocí internetu. Ihned na druhý den od vyřízení Vám přijde pojistná smlouva, která obsahuje i zelenou kartu. Pokud budete na tyto dokumenty spěchat, budou Vám zaslány elektronickou cestou. Pokud budete jezdit v silničním provozu s nepojištěným vozidlem, budete muset platit sankce do výše 300 korun za každý den bez povinného ručení.

V takovém případě je nutné rychle vyřídit všechny potřebné dokumenty. Podrobné informace najdete na oficiálních stránkách jednotlivých pojišťoven, stejně jako kontaktní údaje na jednotlivé pracovníky.

Vložil Povinné ručení sazby | Štítek , , , | Zanechat komentář

Povinné ručení kalkulačka

Povinné ručení, jak už z názvu vypovídá je nutné uzavřít na každé motorové vozidlo, tedy na osobní, užitkové, nákladní vozy i na motocykly. Na internetu nejdete velmi jednoduché kalkulačky povinného ručení. Díky těmto kalkulačkám zjistíte z pohodlí domova, které povinné ručení je pro Vás tím nejvýhodnějším. Ceny jednotlivých pojišťoven jsou velmi rozdílné.

Plyne to z toto, že mnohé pojišťovny mají zajímavé bonusy pro mladé řidiče, čímž si chtějí neustále získávat novou klientelu. Další pojišťovny upřednostňují a bonusy poskytují spíše řidičům, kteří jezdí již více než deset let a nezpůsobili ještě žádnou pojistnou událost. Co vlastně budete muset udělat při výběru správného pojištění? Stačí najít si stránku s kalkulačkou a ihned začít vyplňovat potřebné informace. Prvně je nutné vyplnit druh vozidla. Dále jeho kategorii, tedy objem motoru. Následuje výkon motoru v kW. Následně můžete uvézt také bonus, který máte z předešlého povinného ručení, uvádí se ve formě měsíců, kdy jste nezpůsobili žádnou pojistnou událost.

Samozřejmě některé kalkulačky povinného ručení požadují vyplnit malus. Malus je pojem, který zahrnuje navýšení pojistného kvůli pojistné události, která byla zaviněna majitelem vozidla. Je přesným opakem bonusu. Následují ještě upřesňující informace ohledně použití vozidla, věku provozovatele, roku výroby a další. Následně po vyplnění všech kolonek dáte vyhledat nejvýhodnější povinné ručení. Dostanete na výběr od pojišťoven AXA, ČPP, ČSOB, Generali, Kooperativa, Uniqa, Alianz a dalších.

Vložil Povinné ručení sazby | Štítek , , , | Zanechat komentář

Výpověď povinného ručení

Pokud chcete vypovědět povinné ručení, existuje mnoho možností, jak toto docílit. Jednou z cest jak vypovědět smlouvu je případ, kdy pojistitel zvýší cenu pojistného. Pokud Vy jako pojistník nebudete s tímto zvýšením souhlasit, můžete vypovědět smlouvu. Provádí se to písemnou formou do jednoho měsíce od doručení zprávy o zvýšení pojistného.

Další možností vypovězení povinného ručení máte do doby dvou měsíců od podepsání smlouvy. V den, kdy bude Vaše výpověď doručena začne běžet osmi týdenní výpovědní lhůta. Soukromé pojištění může být pojistníkem nebo pojistitelem vypovězeno do tří měsíců ode dne o oznámení vzniku pojistné události.

Pojištění odpovědnosti zanikne v případě neplacení pojistného. Pojištění zaniká následujícím dnes po marném uplynutí lhůty stanovené pojistitelem, které je umístěno v upomínce k prodlenému zaplacení pojistného. Další možností ukončení povinného ručení je oboustranná dohoda. V dohodě musí být přesně vymezen den zániku pojištění. Mezi naprosto nejčastější případy, kdy je povinné ručení ukončeno je změna vlastníka motorového vozidla. Pojištění bude ukončeno dnem, kdy je nahlášena změna majitele. Samozřejmě pokud přestane vozidlo fyzicky existovat, což je případ vrakoviště či demolice, pak pojištění zaniká.

Vložil Zrušení povinného ručení | Štítek , , , | Zanechat komentář

Srovnání cen povinného ručení

Srovnání cen povinného ručení můžete provádět na internetu. Zde najdete pouze stránku, která toto srovnání provádí a ihned budete vědět na čem jste. Samozřejmě budete muset vyplnit potřebné údaje, aby mohlo být srovnání kvalitně provedeno. Naprosto nutně musíte udávat objem motoru, výkon motoru, rok výroby a způsob použití vozidla.

Následují informace o pojistníkovi, tedy informace o pohlaví, datu narození, další upřesňující informace. Následuje poslední kolonka, která obsahuje informace o pojistce. Musíte zvolit počátek pojistky, tedy den, od kdy bude pojistka platit.

Dále pojistné krytí, pravidelnost splátek, bonusy, které máte z minulých pojistek a také počet zaviněných pojistných událostí. Následně stačí kliknout pouze na tlačítko srovnat pojištění. Ihned se Vám zobrazí výběr jednotlivých pojistek. V nabídce jsou pojišťovny Generali, ČP Start, ČPP SporoPOV, ČP Standard, Kooperativa, Wustenrot, Uniqa, ČPP, Triglav, ČSOB a AXA.

Pokud jste mladým řidičem bez předchozích bonusů, bez nehod a jste vlastníkem vozidla, bude pro Vás s nejvyšší pravděpodobností nejlepší pojistka od Generali. Roční pojistné je vypočítáno asi na 5 300 korun, kdy čtvrtletní splátka činí 1 300 korun. Toto je pojistka na automobil. U motocyklu vychází nejlépe pojišťovna Triglav.

Vložil Povinné ručení sazby | Štítek , , , | Zanechat komentář

Alianz povinné ručení

Povinné ručení pro od pojišťovny Alianz je výhodné pro mnoho řidičů. Základní balíček obsahuje limity pojistného plnění do výše 35 milionů korun na škody způsobené na majetku a také na zdraví. V ceně dostanete základní asistenci při nehodách. Samozřejmostí je úrazové pojištění dětí. Jako bonus získáte pojištění přípojného vozíku do 750 kilogramů.

Dalším bonusem je pojištění malého motocyklu to objemu 50 kubických centimetrů. Střední balíček Optimal má limity na způsobených škodách na majetku a zdraví zvýšené až na 50 milionů korun. Samozřejmě obsahuje všechny bonusy, které jsou zahrnuty i v základním balíčku.

Obsahuje také živelné pojištění, pojištění proti poškození zvířetem a garanci mobility. Nejvyšší balíček od Alianz má maximální výši limitů škod na zdraví a majetku posunuty na 100 milionů korun. Opět obsahuje bonusy, které jsou uvedeny ve dvou předešlých balíčcích a jako bonus obsahuje pojištění střetu se zvířetem, náhradní vozidlo v případě nehody, přímou likvidaci vozidla a první škoda, kterou způsobíte nemá vliv na bonus.

Díky tomu se nebude po první nehodě zvyšovat Vaše pojistka. Toto pojištění je vhodné pro mladé řidiče, kteří ještě nemají takovou praxi. Podrobné informace o všech produktech získáte na stránkách pojišťovny Alianz.

Vložil Povinné ručení pojišťovny | Štítek , , , | Zanechat komentář

Zrušení povinného ručení

Pod povinným ručením si můžeme představit právní vztah, který lze zrušit pouze za určitých podmínek. Tyto podmínky a případy zrušení jsou pevně vymezené. Tyto situace jsou právně ošetřeny a nutné, aby je klient i pojišťovna pečlivě dodržovali. Prvním případem pro ukončení povinného ručení je změna vlastníka vozidla. Zrušení je směřováno ke dni, kdy bude nahlášena změna vlastnictví vozidla.

Nespadá to tedy na den prodeje. Dalším případem může být neplacení pojistného. Pojišťovna s Vámi velmi rychle při neplacení rozváže smlouvu. Nebude platit Vaše eventuální způsobené škody, přestože jste neplatič. Dalším případem k ukončení placení je neexistence vozidla.

Toto se týká případů, kde je vůz vyřazen z registru vozidel. Následuje umístění na vrakovišti či fyzická demolice. Dalším případem zrušení pojistky je vyřazení z evidence vozidel. Jinou možností je krádež vozidla. Jakmile nahlásíte odcizení vozidla dochází k ukončení smlouvy. Dnes ukončení je den, kdy policie přijala zprávu o odcizení vozidla. Poslední možností jak se vyvázat z placení povinného ručení je dohoda.

Tato dohoda vzniká na základě řádně podané žádosti jedné z obou stran. Musí zde být uveden důvod, který má oprávnění na zrušení povinného ručení. Podrobnější informace najdete na stránkách jednotlivých pojišťoven poskytujících povinné ručení.

Vložil Zrušení povinného ručení | Štítek , , , | Zanechat komentář

Wustenrot povinné ručení

Společnost Wunstenrot vystupuje na českém trhu již 14 let. Prezentuje se prostřednictvím stavební spořitelny, životní pojišťovny, Wustenrot hypoteční banky a Wustenrot pojišťovny. Je další z mnoha pojišťoven na českém trhu, které poskytují povinné ručení na vozidla a motocykly. U Wunstenrot můžete očekávat výhodné sazby podle zákonu a objemu motoru.

Pokud budete vzorným řidičem bez nehod, můžete se spolehnout na bonusy ve výši 60 procent. Pokud se dostanete na těchto 60 procent, budete si moci zajistit multibonus, který se bude vztahovat na Vaše další tři automobily v rodině.Sazby pojišťovny jsou velmi dobré hlavně pro klienty z menších měst a obcí. Pokud již jste klientem Wustenrot, pak můžete počítat se slevou deset procent na začátek. Jako bonus k povinnému ručení můžete získat asistenční služby v České republice a v Evropě zdarma. Jestliže se rozhodnete pro sjednání pojištění online, získáte slevu deset procent. Multibonus se vztahuje pouze na vozidla do 3,5 tuny.

Další zvýhodněné podmínky mohou využít i jiná užitková vozidla. Limity pojistného plnění dosahují v základní verzi výše 35 milionů korun škod na majetku a 35 milionů korun škod na zdraví nebo usmrcení. Zvýšená verze povinného ručení dosahuje v obou případech dokonce hodnoty sedmdesát milionů korun.

Vložil Povinné ručení pojišťovny | Štítek , , , | Zanechat komentář

Povinné ručení motocykly

Povinné ručení u motocyklu je stejně důležité jako u osobního vozidla. Dělí se do čtyř tříd podle objemu. Nejnižší jsou motocykly do 50 kubických centimetrů, dále od 51 do 350, od 351 do 500 a nad 500 kubických centimetrů. Samozřejmě obsahu odpovídá i cena. Za povinné ručení nejmenších motocyklů zaplatíte 1 500 korun ročně. Za nejvyšší kubaturu již sáhnete do kapsy mnohem hlouběji, přesně pro 6 900 korun. I na motocykl si můžete pomocí internetu vypočítat nejvýhodnější pojištění. Opět se udávají parametry motocyklu, jako jsou jeho objem a výkon v koňských silách.

Následují údaje o vlastníkovi, kdy se uvádí věk, bezeškodní průběh a počet Vašich pojistných událostí. Dále se uvádí kontaktní údaje vlastníka motocyklu. Následně je možno nechat si vypočítat, které pojištění bude pro Vás to pravé. Pokud si přesto nebudete jisti je vhodné zavolat na informační a klientské linky jednotlivých pojišťoven, kde Vám sdělí všechny potřebné informace. Je nutno podotknou, že bez povinného ručení je zakázáno jezdit na motorovém vozidle.

Pokud Vás chytne policie, budete platit velkou pokutu, přijdete o body a hlavně budete platit pokutu asi 300 korun za každý den, bez vyřízeného povinného ručení. Je lepší tedy s ničím nečekat a při koupi nového motocyklu ihned vyřídit povinné ručení.

Vložil Povinné ručení motocykly | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Nejlevnější povinné ručení 2011

Pokud si budete v blízké době sjednávat povinné ručení a nevíte, které z mnoha si vybrat, můžete na internetu navštívit stránky, které dělají jejich srovnání. Jednoduše najdete nejlevnější povinné ručení na trhu. Budete však muset vyplnit pár informací. Nejprve se vyplňují iformace týkající se vozidla. Zda jde o osobní automobil a podobně. Dále objem motoru a výkon. Následuje rok výroby vozidla a také použití vozidla. V poslední kolonce ještě zakliknete zda používáte pravidelně zimní pneumatiky. Následně se vyplňují informace o pojistníkovi. Tyto informace obsahují údaje o Vašem bydlišti a další upřesňující vlastnosti, které ovlivňují následně bonusy.

Vyberete si přesný začátek pojištění, dobu předchozího pojištění, pokud jste nějaké měli, způsob splátek a sazby a pojistné limity. Jakmile toto všechno vyplníte, najde se Vám nejvýhodnější povinné ručení ušité na míru přesně pro Vás. Následně již stačí pouze obrátit se na pojišťovnu, která Vám toto pojištění poskytne. Nemusíte se obávat, že se situace změní, protože v těchto kalkulátorech jsou vždy uvedeny aktuální informace.

Stejným způsobem si mlžete srovnat i havarijní pojištění a také kompletně srovnat všechny pojišťovny. Díky těmto rychlým kalkulátorům získáte okamžitý přehled o situaci.

Vložil Povinné ručení | Štítek , , , | Zanechat komentář

Generali povinné ručení

Pojišťovna Generali má ve své nabídce pro klienty přichystány tři varianty pojištění. Základní verzi, verzi komplet a verzi exkluziv. Základní verze povinného ručení má limity pojistného plnění pro škody na majetku a zdraví do výše 35 milionů korun. Zdarma jsou pak vedeny také asistenční služby v České republice a v Evropě.

Balíček pojištění komplet má vysoké limity pojistného určené výší 70 milionů korun. Zdarma je poskytnuto pojištění při střetu se zvěří. Zdarma jsou také nadstandardní asistenční služby v ČR a v Evropě. Balíček exkluziv, jak již název napovídá je nejlépe vybaveným.

Limity pojistného jsou určeny výší 100 milionů korun. Zdarma je poskytnuto pojištění střetu se zvěří a nadstandardní asistenční služby. Zdarma je vedeno také pojištění sedadla řidiče na částky 60 a nebo 120 tisíc korun. Pokud dojde k jakékoli havárii bude Vám přistaveno i náhradní vozidlo na dobu 5 dnů zdarma. Na pojištění budete moci čerpat bonus až 50 procent. Každý rok Vám naroste bonus o 5 procent, pokud budete jezdit bez nehod.

Nejvyšší balíček poskytuje také zvýhodněné pojistky pro vozy o objemu 1351 – 1450 a 1851 – 2000 kubických centimetrů. Držitelé karty ZTP získávají slevu 20 procent. Samozřejmostí je možnost sjednání doplňkových pojištění na přední sklo, sedadla vozidla, pojištění právní ochrany a další.

Vložil Povinné ručení pojišťovny | Štítek , , , | Zanechat komentář